האם אפשר למחוק ביקורות מגוגל מיי ביזנס (Google My Business)?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
שליחה במייל
שיתוף ב print
הדפסה
מחיקת ביקורות בגוגל - האם זה אפשרי?

אחד מהרכיבים החשובים ביותר של ניהול מוניטין באינטרנט בימינו, הוא הביקורות (חוות הדעת) המופיעות בפיצ'ר Google My Business (גוגל מיי ביזנס) תחת שם העסק / המותג בתוצאות החיפוש. 

החשיבות של ביקורות אלו נובעת בראש ובראשונה מהסיבה שהן מקבלות חשיפה לכל גולש המבקש לקבל מידע על העסק / המותג, כשהוא מחפש אותו בתוצאות החיפוש של גוגל. הגולש נחשף לביקורות אלה, לאו דווקא כשברצונו לחפש אותן. זה יכול לקרות כשהוא רק מחפש מידע בסיסי על העסק או המותג. לדוגמא שעות הפתיחה, מחירים, או איך להגיע אליו. 

בשנים האחרונות גוגל מחזק מאוד את הפיצ'ר Google My Business מתוך הרצון להתחרות עם גופי אינטרנט אחרים (כדוגמת פייסבוק ולינקדאין), שגם הם נותנים פלטפורמות לעסקים לניהול המוניטין שלהם באינטרנט. כחלק ממגמה זו, גוגל החל לתת נפח וחשיפה ולביקורות, כשבחו"ל (Google.com) אף רואים חלק מהביקורות מיד עם הכניסה לתוצאות החיפוש. 

רוב העסקים פונים אלינו מתוך צורך שנובע מהופעת ביקורות שליליות הפוגעות במוניטין שלהם. לעתים, ביקורות אלה הן פוגעניות במהותן ולעתים הן אף לא אותנטיות ונכתבות באמצעות יוזרים שהוקמו על ידי מתחרים. השאלה שלהם פשוטה: האם אתם יכולים לעזור לנו במחיקת ביקורות בגוגל?

אפשר לבצע מחיקת ביקורות בגוגל שמופיעות ב-Google My Business?

באופן עקרוני וטכני לא ניתן למחוק ביקורות המופיעות בגוגל מיי ביזנס. במקרה שיש ביקורת פוגענית המכילה לשון הרע או שפה גסה, או שהיא התפרסמה על ידי משתמש (יוזר) פיקטיבי, אנו ממליצים לדווח עליה באמצעות כלי הדיווח של Google.

אם הביקורת לא נמחקה, אנו ממליצים להשיב לגולש בצורה עניינית ולא לתת לביקורת להישאר מבלי מענה. במסגרת השירות, אנו מטפלים גם בדיווח וגם במענה לביקורות שליליות.

כך תדווחו על ביקורת בגוגל
כך תדווחו על ביקורת בגוגל
כאן יש להשיב מדוע לדעתכם הביקורת צריכה להימחק
ומיד לאחר לחיצה על דיווח תועברו לכאן. יש להשיב מדוע לדעתכם הביקורת צריכה להימחק

האם אפשר למחוק ביקורות בגוגל שמופיעות במקומות אחרים?

גם כאן, אי אפשר למחוק ביקורות, בהנחה שהן מופיעות באתרי חוות דעת כמו בזק, Rest, זאפ, רמקול, דפי זהב ועוד. במקרה של ביקורות פוגעניות, לא אותנטיות (מתחרים) או ישנות, יש למצות את ההליך מול בעלי האתרים ולנסח בקשה מסודרת ומנומקת להסרת המידע. אם וכאשר המידע מוסר, יש לפנות לגוגל בקישור מתוצאות החיפוש. 

מחיקת ביקורת שלי בגוגל - אפשרי?

כאן השאלה נוגעת לאלו שפרסמו בעצמם ביקורת בגוגל, התחרטו ורוצים להסיר אותה. התשובה היא לחלוטין כן. כל ביקורת ניתנת להסרה על ידי המשתמש שפרסם אותה. מה שצריך לעשות הוא להיכנס למשתמש ה-Google שלכם, למצוא את הביקורת על העסק על ידי הקשת שם העסק או מציאתו ב-Google Maps, ללחוץ על שלוש הנקודות שלצידו ולבחור ב'מחיקת הביקורת'. 

כך מוחקים ביקורת שלכם בגוגל
כך מוחקים ביקורת שלכם בגוגל

העניין עלול להסתבך אם אין לכם את פרטי הגישה למשתמש שלכם – ולכן נסו לשחזר אותו. אם הביקורת הושארה באתר אחר, כמו אתר דירוג, יש לבחון את הסוגיה באופן ספציפי יותר, ואולי אף ליצור קשר עם מנהלי האתר כדי למחוק את הביקורת שלכם.

או השאירו פרטים ואנו נחזור בהקדם:

מה חדש בבלוג?

ארכיון בלוג

סרטון החודש

כמה זמן אורך ניהול מוניטין?

eBrand בפייסבוק

הניוזלטר שלנו

הירשמו עכשיו לניוזלטר "לעזרת השם" של eBrand, ומדי חודש נשלח אליכם מספר עדכונים מעולמות הדיגיטל, ניהול המוניטין, השיווק והמיתוג ברשת. אל תדאגו – לא נחפור ונפוצץ את המייל שלכם, אנחנו בטוחים שהוא גם ככה עמוס…

הירשמו עכשיו לניוזלטר "לעזרת השם" של eBrand, ומדי חודש נשלח אליכם מספר עדכונים מעולמות הדיגיטל, ניהול המוניטין, השיווק והמיתוג ברשת. אל תדאגו – לא נחפור ונפוצץ את המייל שלכם, אנחנו בטוחים שהוא גם ככה עמוס…

לעזרת השם - ניוזלטר ניהול מוניטין באינטרנט

להרשמה הכניסו את הפרטים הבאים:

Call Now Button