על העצומה של “הזכות להישכח” כבר חתמתם?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
שליחה במייל
שיתוף ב print
הדפסה

לפני כמעט שנה סיפרנו לכם לראשונה על אתר “תולעת המשפט”, המציג בתוכו אלפי פסקי דין ומסמכים משפטיים, המסרב להסיר או למחוק פסקי דין עפ”י בקשה. אחד מסעיפי תקנון האתר הינו שהאתר דוגל בעיקרון “זכות הציבור לדעת” וכדומה. בעקבות כך, כל פנייה למנהלי האתר למחוק פסקי דין שונים, כלל לא נענים. מיותר לציין כי חלק מפסקי הדין פוגעניים ומוגדרים כבעייתיים לאלו ששמם נכלל שם.

גם במידה ואותו אדם ששמו מצוין בפסק דין באתר “תולעת המשפט” נמצא אשם ושילם את חובו לחברה, מנהלי האתר מסרבים בכל תוקף להסיר מסמכים משפטיים ישנים. מבול הפניות שקיבלנו בשנה האחרונה בנוגע לאותו אתר משפטי בעייתי היה בגדר יוצא מן הכלל. בכל יום אנחנו מקבלים פניות כתובות וטלפוניות בנוגע להסרת מסמכים מאותו אתר, והשאלה הכי נפוצה של הפונים היא “מה ניתן לעשות עם אותו אתר?”.

 מכיוון שלא מדובר באדם אחד או שניים שנפגעו מאותו אתר, החלטנו ב-eBrand להקים עצומה ובה פנייה לשר הדיגיטל החדש דודי אמסלם, בבקשה לקדם את הצעת החוק “הזכות להישכח”, או בשמה המקורי “הצעת חוק הגנת הפרטיות תיקון – הזכות להישכח, התשע”ו–2016”. יעד כמות החתימות עומד על 1,000 חתימות. 

לאחר שיתקבלו כאלף חתימות, נעביר את העצומה ביחד עם החתימות שלכם למשרדו של שר הדיגיטל והסייבר. אנחנו ב-eBrand תומכים כל העת באיזון שבין זכות הציבור לדעת לבין הזכות לפרטיות, במיוחד בעידן הדיגיטלי, כשהכל חשוף וגלוי. 

אנחנו קוראים לכם – חתמו עוד היום על העצומה – מקדמים את ה”זכות להישכח” בישראל! לחתימה לחצו על התמונה מטה:

תום רוזנשטרום

תום רוזנשטרום

מנהל פרויקטים ותוכן בעל ניסיון של שנים בכתיבת וביצירת תוכן טקסטואלי, וצילום ועריכה של סרטים. סטודנט לתואר ראשון BA במדעי המדינה ויחסים בינ”ל מטעם האוניברסיטה הפתוחה. כותב ובוחן מספר שנים באתר השוואת המחירים ZAP ובאתר הטכנולוגיה Wisebuy. הצטרף בשנת 2018 לצוות ב-eBrand בתור מנהל תוכן, ולאחר מכן החל לנהל פרויקטים העוסקים בניהול מוניטין ובשיווק דיגיטלי.

או השאירו פרטים ואנו נחזור בהקדם:

מה חדש בבלוג?

ארכיון בלוג

סרטון החודש

eBrand בפייסבוק

Call Now Button